Dojde-li k chybě při zpracování dokladu (například z důvodu nedostatečného množství produktů na zvoleném skladě) je doklad vrácen zpět do aplikace s příslušnou chybou a návrhem řešení.


Doklady s chybami jsou řazeny v seznamu nahoře tak, aby neunikly pozornosti v případě většího množství nezpracovaných dokladů. 


! Pokud vznikne chyba u dokladu založeného v aplikaci Mobilní skladník, nemusí být tento doklad založen v ABRA Flexi, přestože je v zobrazené chybové zprávě napsáno číslo dokladu z ABRA Flexi. 


Doklady s chybou se pokoušíme znovu zpracovat zhruba každých 30 minut. Sami je můžete zpracovat také, tím že doklad otevřete a stiknete tlačítko dokončit. 


Zobrazení chybných dokladů v seznamu:


Detail chyby, který se zobrazí po kliknutí na chybovou hlášku: 


Na skladě není dostatek zboží

Pokoušíte se vyskladnit zboží, které není na skladě, a současně nemáte povolené generování požadavků na výdej.

Řešení:

  • naskladněte zboží
  • zapněte generování požadavků na výdej


V tomto modulu nesmějí být použity sady.

Snažíte se vyskladnit zboží, které je sadou. Lze vyskladnit pouze položky, ze kterých se sada skládá. Při realizaci objednávky by se o vyskladnění měla postarat aplikace Mobilní skladník. Při přímém naskladnění musíte naskladnit jednotlivé položky.


Řešení:

  • naskladnit položky sady a nikoliv přímo sadu,
  • zrušit sadu a udělat z ní normální produkt


Záznam je zamčený.

Snažíte se expedovat doklad, který je zamčený. Je nutné tento doklad odemknout.


Řešení:

  • odemkněte doklad

Skladová karta nemůže být u neskladové položky KÓDPRODUKTU

V objednávce byla použitá neskladová položka. Taková položka by neměla být do aplikace Mobilní skladník vůbec přenesena. Pokud ke změně skladovosti nedošlo v poslední době, bude se zřejmě jednat o chybu aplikace, protože by neměl by generovat příjemku a výdejku pro neskladovou položku.


Řešení:

  • buď označit položku jako skladovou,
  • nebo nevyskladňovat neskladové zboží