Abyste mohli používat inventuru v mobilním skladníku, musíte to nejdříve v Dativery zapnout.


Nastavení v Dativery

Práce v mobilním skladníkovi

V mobilním skladníku se zobrazí nové tlačítko "Inventura".Klasicky vytvářím nový produkt


Dokončit doklad a přenese se do Flexi jako inventura


Dokončení v ABRA Flexi

Inventura je přenesená do ABRA Flexi do Zboží > Inventury. Najdete ji podle dnešního data. Inventura je vždy částečná, tj. co jste uvedli ve skladníkovi, to bude inventarizované.


Když z inventury chcete udělat kompletní, musíte vložit všechny produkty z daného skladu (ty co už v inventuře jsou se nepřidají podruhé).


Omezte na sklad a oznečte všechny. Pokud máte produktů hodně, zvolte filtraci a pouze ty, kde "Dostupné množství" se nerovná 0.Před vygenerováním stiskněte "Aktualizuj stavy" a tím dojde k dopočtu rozdílů mezi skutečností ve Flexi a v inventuře.


Pokud chcete vidět seznam rozdílů před vygenerováním, zvolte tisk a zobrazte si rozdíly.Když už je vše ok, stiskněte "Vygeneruj doklady" a dojde k vytvoření příjemek a výdejek. Doporučujeme pro inventury vytvořit nový typ dokladu např. INVENTURA.


Pokud generování inventury selže, zobrazí ID položky inventury, kde byl problém. Toto ID je nutné si zapsat a opravit (např. nelze vyskladnit sadu v sadě).


Omezení:

  • Flexi dělá inventuru pouze k noci. Pokud ji udělám ráno a pak ještě budu expedovat, inventura to vrátí (protože proběhne až po)
  • co není v inventuře, to se neupraví
  • když udělám víc inventur (dokončím) tak se ty dokončené v jeden den sloučí do jedné. Pokud každá z inventur bude obsahovat stejný produkt, vyhraje ta poslední.


Jak řešit částečné inventury nebo inventury pro více lidí

Mobilní skladník neumožňuje, aby jeden doklad upravovali dva lidé. Proto je nejlepší inventuru rozdělit do sekcí. Např. podle regálu či místnosti nebo podle typu produktu.


Každý pracovní zpracuje svoji inventuru a odešle. Ve Flexi se spojí dohromady. Pokud je pracovníci odešlou v různé dny, bude pracnější vložit nulové položky.


Částečná inventura podle regálů nebo místností

Proveďte inventuru podle regálu a po dokončení inventury vložte ve Flexi všechny produkty, které se na daném regálu nebo místnosti nalézají. Nezapomeňte u toho ve filtraci omezit i sklad, protože pokud vložíte do inventury skladovou kartu z jiného skladu, způsobí to problém.

Další návody